Seiväskoulut 2/2024

Toiminnassa olevien Seiväskoulujen tiedot on päivitetty helmikuussa 2024

PaikkakuntaVastuuvetäjäYhteystiedotHarjoituksiaOsallis-tujiaIkä
Pajulahti

Kantosalo Kimmo

Kunnas Anton

0400 847442/
kimmo.kantosalo@haaga-helia.fi
Edistyneet ma ja to6-815-20
Nuoremmat su
(10 krt talven aikana)
6-812-15
PajulahtiSalomäki Eemeli040 7711463/
eemelisalomaki@gmail.com
1 krt / vk1610-67
KuopioPitkänen Pasi050 5482723/
pasi.pitkanen@kaavi.fi
Leiripäivät (alkaa marraskuussa)4-710-14
SavonlinnaNikkanen Samuli044 5359769/
samnikkanen@gmail.com
1-2 krt/vko (pääas.su)3-612-18
JoensuuHyppönen Kimmo050 3252584/
kimmohypponen@hotmail,com
Ke 16.30410-14
Ke 17.30
La 11-13
8
8
14-
14
Jyväskylä

Koivumäki Pinja (JKU)

Rantanen Vesa (JKU)

045 3287422/
pinja.koivumaki@gmail.com

050  3021732 / vesa.rantanen@jku.fi

1 krt/vk (ympäri vuoden, alkaa 11/2023)1011-15
Ti ja pe1517-22
TurkuTuUL: Rauhaniemi Juha ja Lehtonen Kimmojuha.rauhaniemi@edu.lieto.fi
715-19
TuUL: Holttinen Tommi ja Jaritommi.holttinen@icloud.com
1011-26
TuUL: Heikkilä Eelieeli.heikkila@gmail.com
209-12
TuUL: Lindholm Yvonnyvonn.lindholm@gmail.com
813-20
Varsy: Lindholm Yvonn ja Kiia Brandesyvonn.lindholm@gmail.com
1410-18
HelsinkiKatila Kimmo
Banda Brandon
0400 429299/
kimmo.katila@fixusherttoniemi.fi
Ke ja su20-3012-20
VaasaWestö Mikael044 3305542/
mikael.westo@hotmail.com
1-2 krt / vk1211-17
TampereTulasalo Antti
Härkönen Olivia (aloittelijat)
Räsänen Santtu (edistyneet)
040 5034439/
antti.tulasalo@gmail.com
Alkaa marraskuussa (15x talvella)
1 ryhmä aloittelijoita
1 ryhmä edistyneitä
20-30
RaaheTornberg Markus050 3042531/
markus.tornberg@raahe.fi
Nuoremmat 1 telinevoim ja 1 laji /vk511-13
Vanhemmat 1 telinev. ja 2 lajitreeniä / vk415-20
Oulu

Niskala Ella

Haapalahti Antti

044 3005372/
ella.niskala03@gmail.com
1 krt/vk
Tarpeen mukaan lisänä myös Antin treeni
613-17
OuluKönönen Henriikka

Mentorina Kairento Aulis
0400 882397/
henriikka.kononen@hotmail.com
Edistyneet 2krt/ vk (ympäri vuoden)514-16
Aloittelijat 1 krt/vk415-20
Riihimäki/
Hämeenlinna

Vallioniemi Anne-Mari

Lindberg Maarit

Outinen Pietari

044 5566482/
ame.vallioniemi@gmail.com

044 0803772


040 8616277/
pietari.outinen@urhea.fi


1 krt /vk (Hämeenlinna)

Edistyneet 2 krt / vk
(Maarit ja Pietari yhdessä, osin myös Eemeli Salomäki)
Treenejä myös
Helsingissä (Myllypuro)
ja Pajulahdessa
10


6
7-14

14-19
RovaniemiRajamäki Noora050 3831192/
n.rajamaki@gmail.com
1 krt / vk311-15
Seinäjoki

Koivisto Ari


Linjamäki Pasi

040 5719872/
koivisto.ssu@gmail.com

040 1472238/
pasi.linjamaki.psl@gmail.com

säännölliset treenit Seinäjoella kesäisin

Talviharjoittelusta tietoa Arilta ja Pasilta

711-16